8 cech najskuteczniejszych przywódców na wydarzeniu „Efektywne Przywództwo”

Aneta Wątor

Aneta Wątor

Bez kategorii

Czym wyróżniają się najskuteczniejsi przywódcy? Jak umiejętnie zjednać sobie ludzi i przyciągnąć do firmy najlepszych pracowników?

Wydarzenie „Efektywne Przywództwo” przyciągnęło ponad 800 osób. Organizator, firma 360 Smart Business Consulting, zmuszony był zamknąć sprzedaż biletów kilka dni przed wydarzeniem, co spotkało się ze sporym rozczarowaniem licznej grupy niedoszłych uczestników.

Wydarzenia z zakresu rozwoju osobistego i przedsiębiorczości cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Coraz częściej również w Polsce udaje się z sukcesem organizować takie spotkania. Skłonność Polaków do rozwoju osobistego i przedsiębiorczości to zdecydowanie oznaki zapowiadające ożywienie polskiej gospodarki.

Coraz częściej udaje się także zapraszać na takie wydarzenia światowej sławy prelegentów, takich jak Robert Cialdini, autor bestsellerowej książki „Wywieranie wpływu na ludzi”.

Na scenie przemawiało 12 prelegentów. Zatem inspiracji tego dnia nie brakowało. Do-starczali jej przywódcy i liderzy tacy jak: Robert Cialdini, Jacek Chmielecki, Lech Kaniuk, Sebastian Kotow, Rafał Żak, Robert Krool, Michał Nowacki, gen. Roman Polko, Robert Jasiński, Rafał Brzoska, Mateusz Grzesiak czy Robert Jasiński. Czym wyróżniają się najskuteczniejsi przywódcy? Każdy z liderów podzielił się własnymi spostrzeżeniami w tym temacie.

Jako pierwszy wystąpił gen. Roman Polko – komandos, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM „W życiu jak na wojnie – wygrywa skuteczniejszy” W swojej prelekcji Generał pokazał jak znaleźć skuteczną strategię dowodzenia, budowania zespołu i zwyciężania nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna.

Pełen pasji i entuzjazmu trener mentalny kadry narodowej Mistrzów Świata Siatkarzy -Jakub. B. Bączek, opowiedział skąd bierze się siła naszego oddziaływania na otoczenie i jak ją skutecznie wykorzystać. „Odpowiednia praca ze sobą pozwala na wdrożenie nowych nawyków mentalnych, co skutkuje dużo wyższą efektywnością zawodową i pewnością siebie.”

Jakich rad udzielił jeden z najbogatszych Polaków – Rafał Brzoska? Porażki pojawiają się naturalnie kiedy chcemy szybciej pływać więc należy przerzucić się na większą deskę. Rynek się zmienia więc nie planuj zbyt daleko naprzód, czekaj na okazję i wykorzystuj je. „Jeśli wszystko jest pod kontrolą to znaczy że jedziesz zbyt wolno. Nic nie jest pod kontrolą i to jest istotą wszystkiego.”

Bardzo ciekawe wystąpienie przygotował także Mateusz Grzesiak – międzynarodowy trener rozwoju osobistego i coach. Oto 8 cech najskuteczniejszych przywódców wg. Mateusza Grzesiaka:

  1. Wizja. Liderzy myślą kategoriami, które przerastają ich samych, zastanawiając się nad tym, co zostanie po ich śmierci. Decydują się zmieniać świat, zmieniać utarte schematy, wychodzić ponad niemożliwe.
  2. Bycie sobą. Biorą pod uwagę zdanie innych, ale podążają za swoim konceptem siebie.
  3. Najwyższe standardy. Skuteczni przywódcy stawiają sobie najwyższe poprzeczki.
  4. Rozwój osobisty. Przywódcy pracują z pasją, planują każdy dzień. Czytają książki, uczą się od mądrzejszych, wierzą w siebie, ćwiczą, współpracują z innymi. Chcą być sale lepsi.
  5. Think big. Ich cele często przekraczają możliwości, chcą zmieniać świat. Wychodzą poza stereotypowy schemat.
  6. Podróżują. Wyciągając naukę z każdej kultury, biorą to co może im się przydać. Dla przykładu: od Włochów możemy nauczyć się optymizmu i otwartości, od Niemców precyzji i twardych zasad, od Greków rodzinnej atmosfery i celebracji uroczystości.
  7. Balans. Liderzy mają balans między życiem zawodowym a rodzinnym. Potrafią wygo-spodarować czas zarówno dla jednej jak i drugiej płaszczyzny życia.
  8. Otaczają się mądrzejszymi od siebie. Zamiast podziwu słabszych wybierają uczenie się od mądrzejszych przybierając postawę pokornego „ucznia”.

A jakie cechy powinien mieć Twoim zdaniem skuteczny przywódca?

I od czego zależy nasza skuteczność? Polecam wydarzenia o tematyce rozwoju osobiste-go i przedsiębiorczości.

Uczymy się przecież całe życie, a żyjemy by się uczyć i rozwijać.