Biznes, który sprawdzi się w 2017

Monika Szczurowska

Nawet najlepsze zarządzanie firmą jest skazane na porażkę, jeśli sam pomysł nie ma potencjału. Poznaj kilka ciekawych inspiracji, które w tym roku mają dużą szansę stać się strzałem w dziesiątkę.

Co raz więcej ludzi decyduje się na założenie własnego biznesu, lecz niewielu z nich ma jasno określone plany. Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, jednak nie wiesz, czym chciałbyś się zajmować? Przestawiamy kilka inspiracji na założenie firmy, która z pewnością opłaci się w tym roku.

Apetyczny biznes

Pomysł na własną knajpkę wciąż cieszy się powodzeniem na rynku. Wyśmienite potrawy i niekonwencjonalny wystrój to coś, co przyciąga klientów. Jeśli masz ciekawą wizję restauracji i znasz dobrych kucharzy, spróbuj osiągnąć swój cel. Zwykle najbardziej popularne restauracje powstały z najskrytszych marzeń, często nieakceptowanych przez otoczenie. Zatem szczególnie ceniona jest w tej kwestii oryginalność. Jeśli swoje marzenia połączymy z profesjonalizmem, wiedzą, ciężką pracą i całkowitym oddaniem – sukces masz zapewniony!

Szkółka narciarska

Co raz więcej osób stara się żyć aktywnie. Wykorzystaj ten potencjał i pomyśl nad szkółką narciarską, która przyciągnie amatorów szusowania. Warto jednak dobrze się do tego przygotować. Pierwszym krokiem jest założenie działalności gospodarczej. Następnie należy postarać się o odpowiednią licencję. Ponadto warto zastanowić się, czy chcemy prowadzić szkółkę, organizującą szkolenia podstawowe czy taką, która zajmuje się również nauką przyszłych instruktorów. Biorąc pod uwagę średni koszt lekcji za godzinę, profesjonalnie zorganizowana i właściwie zarządzana szkoła narciarska może przynieść naprawdę duże zyski.
up-chrobry-1163459_1920

Magazyn wirtualny

Jeśli czujesz w sobie zapędy redaktorskie, masz ciekawy pomysły na artykuły lub w szczególności interesujesz się danym tematem – warto zastanowić się nad założeniem własnego portalu. Znajomość rynku może znacznie ułatwić pracę przy tworzeniu magazynu, jednak nie jest to wymogiem koniecznym. Przede wszystkim należy określić zakres tematyczny oraz grupę odbiorców. Warto postawić też na niecodzienną, lecz odpowiednią szatę graficzną. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o ciekawych i dobrze zredagowanych artykułach, które zainteresują naszych czytelników.

Przyjaciółka do porodu, czyli doula

Innowacyjnym i dość kontrowersyjnym pomysłem na biznes jest doula, czyli doradca dla kobiet w ciąży oraz tuż po porodzie. Cenione są tu przede wszystkim kobiety, które mają doświadczenie w macierzyństwie i są chętne udzielać swojego wsparcia. Doradza w kwestii wyprawki oraz pomaga w młodej mamie podczas pierwszych dni życia dziecka. Nie zastępuje ani położnej, ani lekarza, a mimo to coraz więcej Polek korzysta z jej usług. Może być to szczególnie ciekawe rozwiązanie dla Pań, które chcę podzielić się swoją wiedzą z innymi.

pregnant-775028_1920

Nietypowe zajęcia dla dzieci

Rodzice zawsze w szczególności dbają o rozwój swoich pociech i są w stanie wiele poświęcić, aby ich dziecko odebrało właściwe wykształcenie. Jeśli wiec zdecydujesz się prowadzić ciekawe i innowacyjne zajęcia dla najmłodszych, możesz liczyć na pokaźny zysk. Przede wszystkim należy pamiętać, aby tego typu lekcje były prowadzone w sposób interesujący, najlepiej wykorzystujący zabawę. Jeśli masz wykształcenie pedagogiczne i pomysł na interesującą ofertę, zastanów się nad tego rodzaju biznesem. Mogą być to na przykład: nauka podstaw programowania dla najmłodszych, treningi kreatywności, lekcje majsterkowania czy coraz popularniejsze zajęcia ze sprzątania i gotowania.

Animator dziecięcy

Częstym rozwiązaniem podczas wesel jest wynajęcie animatora dla dzieci, Taka osoba zajmie czas najmłodszym gościom, co dla rodziców będzie niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem. Warto rozwinąć taki pomysł na biznes w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub w dłuższej perspektywie czasu zakładając firmę zatrudniającą innych animatorów. Należy pamiętać, że oprócz dobrej zabawy jest to także duża odpowiedzialność. Dlatego też wymogiem jest ukończenie specjalnego, praktycznego szkolenia, które w kompleksowy sposób przygotuje Cię do wykonywania takiej pracy. Najkrótsze kursy na animatora mogą trwać zaledwie jeden dzień, a koszt wynosi nawet mniej niż 200 zł. Natomiast stawka za godzinę pracy na urodzinach, weselach czy imprezach okolicznościowych wynosi około 150-200 zł.

cooks-842244_1920

Franczyza

Jeśli nie masz konkretnego pomysłu, ale chciałbyś prowadzić własny biznes, pomyśl o franczyzie. Taka forma współpracy jest coraz chętniej wybierana przez Polaków, oraz w większości okazuje się trafioną inwestycją. Warto zastanowić się nad pomysłami, które zainspirują do samodzielnego działania i wykorzystania franczyzy jako sposobu na życie.