I Ty możesz zbudować mistrzowski zespół

Podczas konferencji LiGHT2016 organizowanej przez Leaders Island mogliśmy poznać Dawida Ostręgę – menadżera z 15-letnim doświadczeniem, trenera, zawodnika futbolu amerykańskiego i prezesa w jednym. Większość czasu spędził w Wielkiej Brytanii m.in. trenując młode drużyny. Dziś zarządza zespołem dyrektorów. 

Dawid Ostręga, prezes SKK, za początki swojej kariery zawodowej podaje harcerstwo i drużynę sportową. To tam podpatrywał starszych kolegów, jak radzą sobie z delegowaniem zadań oraz motywacją podopiecznych. Lekcje z tych młodzieżowych grup przełożył z sukcesem na zarządzanie w takich firmach jak EPAM System, IBM czy SolarWinds.

Podczas swojego wystąpienia “Od czego zacząć budowę mistrzowskiego zespołu?” na LiGHT2016 Dawid Ostręga mówił przede wszystkim o inspirowaniu ludzi i ustanawianiu celów – filarach budowania grupy ludzi, która ma ze sobą współpracować.

Na początku należy określić, jaki cel ma realizować dany zespół. Bez niego jesteśmy skazani na porażkę, bo ostatecznie nikt nie będzie wiedział, w jakim kierunku zmierzamy. Czyli określamy, co będziemy robić, co ma osiągnąć zespół, a następnie musimy zadać sobie pytania o to, jak ten cel osiągniemy i z jakimi ludźmi go osiągniemy?

mówił w wywiadzie dla Biznes Musi Sprzedawać prezes SKK. Gdy decydujemy się prowadzić nasz zespół, bardzo ważnymi aspektami są komunikacja i zaufanie. Wystąpienie o tym jak mądrze i efektywnie budować grupę współpracowników można zobaczyć na kanale YouTube Leaders Island.

Wywiad z Dawidem Ostręgą ukazał się również na łamach naszego portalu pt. “Ile wspólnego ma drużyna futobolowa z budowaniem zespołu pracowników?”.