„Kobieta w biznesie”, czyli coraz więcej kobiet zainteresowanych szkoleniami z przedsiębiorczości

Aneta Wątor

Od niedawna ogromne zainteresowanie wśród polaków wzbudzają trenerzy rozwoju osobistego oraz ich szkolenia. Branża ta prężnie się rozwija oferując coraz bardziej zawężone tematy edukacyjne. Wśród ofert szkoleń  dot. rozwoju osobistego i zawodowego coraz częściej wyróżniają się te skierowane do kobiet, które chcą założyć własną firmę, rozwinąć wymarzony biznes, czy tych chcących nawiązać inspirujące relacje. Postanowiłam wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom z cyklem krakowskich szkoleń ‘Kobieta w biznesie’.

Podobały mi się praktyczne ćwiczenia, które pozwalają na przemyślenie swoich działań i życia. Lubię spotkania tylko dla kobiet, ponieważ panuje na nich wyjątkowa atmosfera. – mówi jedna z uczestniczek spotkania.

Potrzebujesz inspiracji, motywacji do działania, nowych znajomości, rekomendacji biznesowych, czy wiedzy, która pozwala zwiększać zyski?Tak się składa, że są to główne cele spotkań rozwojowo-networkingowych „Kobieta w biznesie”

Integracja ambitnych kobiet

„Kobieta w biznesie” to projekt, który pokochały przedsiębiorcze krakowianki. Powstał w październiku 2015 roku z myślą o integracji środowiska ambitnych kobiet, którym zależy na wzajemnym wsparciu. Uczestniczki cyklicznych spotkań dzielą się wiedzą, rozwijają umiejętności miękkie, wymieniają kontaktami biznesowymi, a przy tym doskonale się bawią. Na spotkania przychodzą kobiety, które chcą podążać jasno określoną ścieżką w kierunku sukcesu. Wydarzenia organizowane są w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Spotkania trwają 2,5 godziny. Często po nich kobiety wychodzą na lampkę wina na miasto, lub nawet potańczyć do krakowskich Klubów. W każdej kobiecie drzemie nieodkryty potencjał i ogromne pokłady determinacji, które trzeba jedynie wydobyć i właściwie ukierunkować. Takie jest założenie spotkań „Kobieta w biznesie”- pokazać uczestniczkom, że mogą, potrafią i że wyjdzie im to na dobre. Na spotkaniach uczestniczki dostają praktyczne narzędzia, które służą ich rozwojowi osobistemu, pomagają im lepiej zrozumieć własne potrzeby, odnaleźć w sobie motywację do działania i nieodkryte dotąd umiejętności.

Networking

Ogromną wartość niesie ze sobą też część networkingowa. Wydarzenia podzielone są na dwa godzinne panele – edukacyjny oraz networkingowy. W trakcie części edukacyjnej uczestniczący otrzymują praktyczną wiedzę z zakresu prawidłowej komunikacji, budowania trwałych relacji prywatnych i zawodowych, tworzenia silnego wizerunku osobistego i wielu innych kwestii wydatnie poprawiających jakość życia codziennego. Panel networkingowy to z kolei część spotkania, podczas której uczestniczki mogą nawiązać ze sobą współpracę, porozmawiać o swoich produktach lub usługach, wymienić się kontaktami, wzajemnie się rekomendować. To bardzo pomaga w biznesie, bez względu na to czy dopiero się wchodzi na rynek, czy jest się już w biznesie kilka ładnych lat.

„Kobieta w biznesie” została stworzona w oparciu o wartości takie jak: wsparcie, mądrość, otwartość, dobroć, niezależność, pozytywne nastawienie i współpracę. Te fundamentalne wartości są wciąż ważne dla wielu osób, co uwidacznia się w rozwoju projektu – z miesiąca na miesiąc grono uczestniczek rośnie. Te z Pań, które miały już okazję wziąć udział w spotkaniach, na kolejne przyprowadzają swoje koleżanki. Na początku w wydarzeniach brało udział po kilkanaście kobiet. Obecnie na cykliczne wydarzenia „Kobieta w biznesie” przychodzi średnio 50 pań. Czy może być lepszy sposób na spędzenie wieczoru w tygodniu niż spotkanie w gronie ambitnych, inteligentnych i przedsiębiorczych kobiet?

Najbliższe spotkanie odbędzie się po wakacjach, już 01.09.2016 zapisy na spotkanie dokonać można poprzez stronę: www.kobietawbiznesie.pl