Mateusz Grzesiak podczas Create Yourself

Aneta Wątor

Jakich rad udzielił Mateusz Grzesiak podczas trzech godzin wystąpienia?

Dlaczego rozpłakał się na scenie i rozczulił 800-osobową publiczność?

O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Wydarzenie Create Yourself organizowane przez 360 Smart Business Consulting (www.360sbc.pl) i Mateusza Grzesiaka (http://mateuszgrzesiak.com) odbyło się 28.11.2014 roku.

Nie pierwszy raz, opisuje wystąpienie Mateusza. Pierwszy raz byłam jednak świadkiem tak emocjonującego wystąpienia, rozczulenia widowni, oraz łez na policzkach mówcy.

Emocje panujące na sali były wynikiem niezwykle charytatywnego gestu pomocy, jakiej udzielono choremu chłopcu oczekującemu na operacje.

Ale od początku..

Czego można było dowiedzieć się podczas konferencji?

Sporo wiedzy praktycznej, przeplatającej się z dawką humoru, śmiesznych żartów na tle mentalności narodu polskiego, które pozwoliły lepiej zrozumieć samych siebie i własne postępowanie. Wiele przydatnej wiedzy z tematów przedsiębiorczości, psychologi, rozwoju osobistego i biznesu.

Główne wnioski?

Umysł nie jest w stanie wyjść poza środowisko, w którym się znajduje, zatem aby zmienić coś w swoim życiu należy zmienić otoczenie. Stworzyć środowisko, w którym można się uczyć, rosnąć, rozwijać, wzajemnie doceniać. Motywować, upraszczać, wierzyć w siebie i innych, korzystać z tego, co już ktoś wymyślił, uczyć od liderów i przywódców.

Rośniesz wtedy, gdy w twoim życiu pojawiają się problemy, które stale rozwiązujesz, zbliżając się do celu. Szukaj przeszkód i wyjdź im naprzeciw zmierzając się ze swoimi “demonami”. Tylko w ten sposób umożliwiasz sobie stały wzrost.

Co zrobić aby odnieść sukces w interesującej mnie dziedzinie życia?

Okazuje się, że na wszystko jest strategia, korzystaj zatem z tego co już ktoś wymyślił i podpieraj się poznanymi strategiami sukcesu, oto kilka z nich:

1. Głównym narzędziem sukcesu jest mózg.

Myśli kreują rzeczywistość. To, o czym w głównej mierze myślisz odzwierciedla się w rzeczywistości. Pozytywne programowanie umysłu jest niezbędne do osiągnięcia trwałego sukcesu. Akceptowanie siebie, ustalanie planów, zadań, celów, oprawianie ich w ramy czasu to niezwykle ważne kwestie.

Sprawdź jakie czynności wykonują ludzie sukcesu, którzy osiągają swoje cele:

 • Wstają 3h przed pracą
 • Słuchają audiobooków, jadąc autem lub uprawiając sport
 • Inwestują w samorozwój
 • Uczą się umiejętności miękkich
 • Pracują z pasją
 • Mają wielkie ambicje, dzięki czemu ich motywacja jest na wysokim poziomie
 • Myślą pozytywnie
 • Ciągle podwyższają swoją poprzeczkę
 • Szukają równie ambitnych osób, dzięki którym mogą wzajemnie się wspierać
 • Wierzą w siebie i innych
 • Pokonują słabości, rozwiązują problemy, by szukać nowych, większych, dzięki czemu stale rosną

Udowodnij, że doskonale zarządzasz samym sobą, kontroluj siebie. Następnie naucz się zarządzać własną osobowością.

2. W co grają ludzie, czyli świadomość i zarządzanie własnymi osobowościami.

Człowiek odgrywa wiele ról w życiu. Główne problemy wynikają z nieodpowiedniego zarządzania osobowością. Najczęstszym przykładem jest tu tzw. “matkowanie własnemu mężowi”. W momencie kiedy przestajesz partnera traktować jako obiekt pożądania, włącza się rola “kobieta tyran” trzeba nakarmić, pozamiatać, podać piwko z orzeszkami przed tv i najlepiej jeszcze wynieść śmieci, czy zmienić żarówkę. Czujemy się niedoceniane i ignorowane, więc swoje niezadowolenie uwidaczniamy w zachowaniu i przestajemy już być takie “słodkie”. Kończy się to zazwyczaj pretensjami, krzykiem, matkowaniem, co w konsekwencji prowadzi do zakończenia związku. Partner znajduje sobie milszą, zabawniejszą i słodszą kobietę a my szukamy pocieszenia u silniejszego, męskiego towarzysza, który ma większą władzę. Czujemy większy respekt i bezpieczeństwo. Dopóki nie zauważymy własnych błędów ta studia nie będzie mieć końca.

Co zatem zrobić aby przewidzieć i wyeliminować taką sytuację?

To, czego masz świadomość możesz kontrolować, to czego nie masz świadomości kontroluje Ciebie!

Zdaj sobie sprawę z roli, jaką pełnisz w życiu.

Odpowiedz na poniższe pytania:

Jaką rolę pełnisz w życiu? Rola: Matka, żona, córka, szefowa..

Gdzie i kiedy? W domu, w pracy..

Z kim wchodzisz w relacje? Z mężem, z rodzicami, z dziećmi..

Jakie 3 rzeczy wykonujesz? …..

Jakich rzeczy nie wykonujesz? ……

Poznaj wszystkie role, jakie odgrywasz i nie myl pojęć.

Nie wszyscy będą zadowoleni z tego, że będziesz sobą, bo bycie sobą NIE JEST W NORMIE. Zignoruj to.

3. Zarządzanie celami i motywacją.

Najlepszą formą właściwego określenia celów jest zadaniowość. Zamień postanowienie: “Chcę schudnąć” na “co drugi dzień będę biegać przez 40 minut”. Mała zmiana a znacząco wpływa na zwiększenie rezultatów. Jesteś w stanie sobie wyobrazić czynność, którą należy wykonać aby zrealizować cel a to już połowa sukcesu. Wynik zależy od Ciebie, nic nie zastąpi działania, wytrwałości i konsekwencji. Pamiętaj, to czego nie możesz zmierzyć NIE JEST CELEM.

4. Modelowanie

Naśladujesz modele, których jesteś nauczony. Przykładowe modele to Polak (Kto ty jesteś? Polak mały. Narzekamy, nie mamy wiary w siebie, nie zdamy cen rynkowych oferowanych przez nas produktów i usług.) czy też nasi rodzice (ich zasady, przekonania, małżeństwo).

Nie musisz naśladować tych modeli, one być może nie są dla Ciebie!

Zadaj sobie kilka fundamentalnych pytań:

Jakim ojcem/matką ty chcesz być?

Jakim mężem/ żoną?

Jakim pracodawcą/pracownikiem?

Stwórz swój model.. Stwórz siebie.

Jakiego rodzica najbardziej chciałbyś mieć?

Jakiego partnera w związku?

Jakich pracowników?

Bądź właśnie taki, jaki chciałbyś aby byli dla Ciebie inni. Proste, skuteczne, oczywiste a jakże rzadko używane.

Rodzimy się z określonym kolorem oczu i tendencją do wzrostu – to cechy genetyczne, a cała reszta jest wypracowana. Zmiana to nieunikniony czynnik na drodze rozwoju każdego człowieka, jeśli się jej nie spodziewasz, to zacznij, bo nic nie trwa wiecznie! Spodziewaj się zawsze najlepszego, jednak bądź także przygotowany na niepowodzenie – to tylko umacnia.

Każdy w życiu przechodzi wzloty i upadki. Nie jesteś sam, jesteśmy tu wszyscy razem, więc współpracujmy ze sobą, dzielmy się wiedzą, doświadczeniem i aktywami.

Zrób plan, motywuj się spotkaniami z równie ambitnymi osobami, zapisz na coaching, pojawiaj się na wydarzeniach z dziedziny rozwoju osobistego i przedsiębiorczości (aktualny grafik znajdziesz m.in na www.360sbc.pl) wspieraj innych w drodze po ich zwycięstwo i mierz swoje wyniki.

Mark Twain zwykł mówić:

“Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

Create YourselfCreate Yourself2Create Yourself3Create Yourself4