Nowa jakość w branży przemysłowej, bo biznes musi sprzedawać

Redakcja

Rozwój rynku dostarcza wiele możliwości w branży przemysłu ciężkiego. Firmy mogą pozwolić sobie na wynajem sprzętu lub zamówienie urządzeń zaprojektowanych na miarę. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości inwestycyjnych.

Projektowanie dedykowanego sprzętu

Kluczem do sukcesu w przemyśle ciężkim jest nie tylko zapewnienie sobie odpowiedniej płynności wykonywanych zleceń, ale również park maszynowy, na którym można polegać w każdej sytuacji. Nie każdy sprzęt dostępny na rynku może spełnić specyficzne oczekiwania. Wraz z postępującą specjalizacją rynku rozwijają się nowe możliwości, takie jak np. możliwość zakupu urządzeń dźwigowych projektowanych na miarę. Sprzęt produkowany seryjnie, nawet mimo wysokiego poziomu zaawansowania technologicznego, nie zawsze jest w stanie spełniać potrzeby klienta.

W Red Rooster Poland każdy projekt wykonywany jest przez odpowiednio przeszkolonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem na rynku, wykorzystujących najlepsze dostępne narzędzia pracy. Wśród nich wyróżnić można oprogramowanie Autodesk pozwalające na tworzenie trójwymiarowych, wirtualnych prototypów. – komentuje Sebastian Przygoda, Prezes Red Rooster Poland, firmy specjalizującej się w produkcji, a także wynajmie specjalistycznego sprzętu dźwigowego.

Projektowanie sprzętu pozwala dostosować wszystkie elementy konstrukcyjne do specyfiki pracy danego zakładu. Jest to możliwe dzięki dokładnej analizie potrzeb przeprowadzanej jeszcze przed rozpoczęciem procesu projektowania urządzeń. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, materiałów i technologii jest kluczowe do zapewnienia wysokiej jakości działania oraz poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy poszczególnych maszyn.

Korzyści z wynajmu urządzeń

Innym sposobem na zaopatrzenie parku maszynowego w odpowiedni sprzęt jest wynajem urządzeń.
Jest to bardzo dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach rynkowych, zarówno dla firm dopiero rozpoczynającym swoją działalność, jak i dla tych, które na rynku funkcjonują już długo.
Firmy rozwijające się i nieposiadające odpowiedniego zaplecza kapitałowego na zakup wszystkich niezbędnych urządzeń zwykle mają bardzo ograniczone możliwości kredytowania, dlatego wynajem urządzeń to dobry sposób na rozkręcenie działalności. Wynajem to również doskonały sposób na testowanie sprzętu, który przedsiębiorstwo planuje zakupić w przyszłości. Dzięki wypożyczeniu urządzeń operatorzy są w stanie sprawdzić sprzęt w warunkach codziennego użytkowania, a w wypadku pomyślnego przejścia wszystkich prób, zasygnalizować możliwość rozpoczęcia procedury zakupu. – komentuje Przygoda.

O wynajmie urządzeń mogą pomyśleć również firmy już rozwinięte, lecz posiadające ograniczone budżety na inwestycje. Wypożyczenie maszyn może być pomocne w sytuacji, w której firmy nie stać np. na stworzenie kolejnego stanowiska zwiększającego produkcję. Czasowe użytkowanie sprzętu to również doskonały sposób na rozszerzenie profilu działalności firmy o zlecenia specjalne, lub chwilowe zwiększenie produkcji na potrzeby konkretnego zadania. Zwłaszcza, gdy pojawia się klient z wymaganiami wykraczającymi poza możliwości maszynowe przedsiębiorstwa. Wynajem konkretnych urządzeń na krótki czas (odpowiadający przewidywanemu terminowi wykonania zlecenia), pozwala na wykonanie zleconej pracy bez potrzeby kosztownego rozbudowania parku maszynowego, czy też rezygnacji z dobrze zapowiadającej się współpracy.

Wynajem urządzeń ma bardzo dużo zalet. Dlatego warto wykorzystać ten sposób pozyskiwania sprzętu, zapewniając znacznie ciekawsze możliwości rozwoju i dostęp do sprawdzonych urządzeń dokładnie dopasowanych do profilu działalności.