Na co zwrócić uwagę tworząc program lojalnościowy dla pracowników?

Aleksandra Grębska

Stworzenie dobrze działającego programu lojalnościowego jest bardzo istotnym elementem, od którego może zależeć sukces całego przedsiębiorstwa. Efektywność pracowników jest ściśle powiązana z tym, co mogą otrzymać za swoje działania. Płaca zasadnicza nie jest wystarczającym motywatorem do pracy, właśnie dlatego dobrze jest by stworzyć odpowiedni program lojalnościowy dopasowany zarówno do kierownictwa, pracowników oraz profilu firmy.

Na wstępie warto zaznaczyć, że odpowiedni program musi być budowany we współpracy kierownictwa oraz pracowników – najlepiej przedstawicieli wszystkich działów. Dzięki temu uda się dojść do konsensusu, który będzie zadowalający dla wszystkich stron. Zadaniem zarządu jest zapewnienie pracownikom odpowiednich motywatorów, które sprawią, że firma będzie odpowiednio funkcjonować i rozwijać się. Z kolei zadaniem pracowników, czy ich przedstawicieli jest przekonanie kierownictwa o tym, że ich potrzeby są jak najbardziej słuszne i pomogą efektywniej pracować.

Przy tworzeniu programu istotne jest, aby pamiętać, że tak naprawdę jest on tworzony stricte dla pracowników i to oni powinni być z niego zadowoleni. Dlatego warto wsłuchiwać się w ich opinie i sugestie. Musi on gwarantować im satysfakcję, a także sprawiać przyjemność i pozwalać na relaks i odstresowanie. Właśnie dlatego dobrze jest, aby program lojalnościowy skierowany był nie tylko do zatrudnionych w firmie, ale również ich bliskich, rodzinie. Dzięki temu profitami, które gwarantuje firma będą mogli cieszyć się razem.

Jeśli więc zdecydujesz się na wprowadzenie programu lojalnościowego w swoim przedsiębiorstwie pamiętaj o tych rzeczach.

Budowanie lojalności pracowników w stosunku do firmy jest bardzo ważne. Więź z miejscem pracy, pozwala na bardziej wydajne działanie, a dla pracodawcy jest gwarancją, że wysiłek i pieniądze włożone w rozwój pracownika nie pójdzie na marne. Dobrze jest też pamiętać, że program lojalnościowy to nie tylko premie motywacyjne, ale także wszelkie inne świadczenia, jak np. karnety na siłownie, prywatne miejsca parkingowe, telefon czy samochód służbowy. Dobrze jest zastanowić się, co będzie zgodne z profilem naszej firmy. Pomoże w tym wirtualny doradca systemu Motiveo, z którego porad skorzystać możemy 24 godziny na dobę.

Odpowiedni program lojalnościowy gwarantuje korzyści obu stronom, dzięki niemu pracownik przychodzi do miejsca pracy bardziej zrelaksowany oraz zmotywowany do pracy. Zapewnienie zatrudnionym odpowiednich świadczeń na pewno pozytywnie wpłynie na jego zaangażowanie w wykonywane zadania.