Wydarzenie Create Yourself cz. I

Aneta Wątor

800 osób przybyło na Wydarzenie Create Yourself – 360 sbc & Mateusz Grzesiak, czy było warto? Jakich technik sprzedaży używają najwięksi liderzy polskiego biznesu? Jak znajomość psychologii sportu może pomóc nam w biznesie? Co to znaczy najlepsza wersja siebie w biznesie i czy wystarczy do globalnego konkurowania? Przeczytaj artykuł, aby zyskać wiedzę zawartą w pigułce z ostatniego wydarzenia z dziedziny biznesu, motywacji i rozwoju osobistego, na którym szczegółowo omówiono powyższe pytania.

Wydarzenie Create Yourself organizowane przez 360 Smart Business Consulting (www.360sbc.pl) i międzynarodowego trenera rozwoju osobistego Mateusza Grzesiaka (http://mateuszgrzesiak.com) odbyło się 28.11.2014 roku.

Niemalże 800 osób przybyło tego dnia do hotelu Gromada w Warszawie, by posłuchać wystąpień, takich prelegentów jak: Wojciech Herra, Natalia Hatalska, Andrzej Cichocki, Paweł Tkaczyk, Bartosz Skwarczek, Jacek Chmielecki oraz Mateusz Grzesiak. Celem wydarzenia było przybliżenie tematyki rozwoju osobistego, biznesu i przedsiębiorczości, a także pomoc w wykreowaniu najlepszej wersji siebie: najlepszego przedsiębiorcy, biznesmena, ale także męża, ojca. Każdy odgrywa wiele ról w życiu. Umiejętne zarządzanie nimi bardzo ułatwia funkcjonowanie. Jeśli masz świadomość pewnych rzeczy i spraw, to możesz je kontrolować, gdy nie masz tej świadomości to one kontrolują Ciebie.

Pojawiło się sporo wiedzy praktycznej, przeplatanej dużą dawką humoru i żartami nt. mentalności narodu polskiego, które pozwoliły lepiej zrozumieć samych siebie i własne postępowanie. Poza tym oczywiście lawina ciekawych historii i spostrzeżeń ludzi „po przejściach”, którzy odnieśli długo oczekiwany sukces. Po latach ciężkiej pracy, mogli stanąć przed prawie 800 uczestnikami i podzielić się niezwykle trafnymi spostrzeżeniami na temat biznesu, życia, relacji czy też rozwoju osobistego. Gorąco polecam tego typu wydarzenia osobom, które stale podwyższają sobie poprzeczkę lub też, z powodu zajmowanego stanowiska, poprzeczkę tę podwyższają pracownikom.

A teraz wiedza zebrana podczas Create Yourself w pigułce, abyś ty także mógł z niej skorzystać:

Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniem Wojciecha Herra (http://herra.pl) – wybitnego psychologa sportu, który odpowiedział na pytanie:

Jak znajomość psychologii sportu może pomóc w biznesie?

  • Psycholog porównał życie do fal, które mają swoje odpływy i przypływy.

Fale przychodzą do wszystkich, są to tak zwane życiowe okazje, niestety nie każdy je dostrzega, nie każdy na nie czeka, a łapią je tylko Ci, którzy są na to przygotowani. Lepiej zatem czekać w gotowości, niż z góry uznać, że mnie to nie dotyczy.

  • Olimpiada jest to 4-letni okres pomiędzy igrzyskami a nie igrzyska same w sobie. Pamiętaj zatem, że na sukces pracujesz latami, a definiują go małe kroki stawiane każdego dnia, by choć raz móc stanąć na podium i udowodnić sobie, że było warto.
  • Najgorszym wrogiem ludzi jest przeciętność i obojętność. Nie bój się, odwaga czyni wolnym. Realizuj śmiałe marzenia i z uporem dziecka brnij do ich realizacji.
  • W każdym biznesie liczą się niezmiennie dwa główne składniki: rentowne projekty i cashflow – przepływ gotówki.

Jak to spostrzeżenie odnosi się do twojego biznesu?

  • Odpowiedz sobie także na dwa zasadnicze pytania biznesu:

Kto jest moim klientem? Zdefiniuj go bliżej. Gdzie go zatem szukać?

Kto NIE jest moim klientem? Ten obraz również stwórz. Czego zatem zaprzestać?

  • Ucz się od lepszych niż ty w dziedzinie, w której planujesz walczyć.

Miej autorytety, analizuj ich postępowanie.

Trenuj z lwami.

  • Nigdy nie zagrasz we wszystkich turniejach, więc skup się na tym, co robisz najlepiej.

Wszystko w życiu oparte jest o powtarzalne czynności, to nieustępliwość i stałe treningi czynią mistrza.

  • STOSUJ ZASADĘ MARATOŃCZYKÓW: Did not finish.

To skrót używany w sporcie. Kiedy maratończyk wie, że nie wygra zawodów, zbiega z toru przed ukończeniem mety. W ten sposób oszczędza energię. Należy podobnie postępować w życiu. Jeśli wiesz, że gdzieś już nie wygrasz (tyczy się to zarówno życia prywatnego, jak i biznesu) to odpuść sobie (najpierw jednak zdefiniuj, czym dla Ciebie ta wygrana właściwie jest).            

Jakie główne umiejętności posiadają ludzie sukcesu? Co to znaczy najlepsza wersja siebie w biznesie i czy wystarczy do globalnego konkurowania?

Odpowiedzi na te pytania poznamy w drugiej części artykułu, do którego przeczytania już teraz gorąco Cię zapraszam.