LiGHT 4.0 – doświadczeni liderzy inspirują następców do zmiany

Michał Grzebyk

Michał Grzebyk

Bez kategorii

Światowej klasy eksperci (w tym słynny prof. Philip Zimbardo) i praktycy przywództwa zastanowią się wraz młodymi menedżerami i przedsiębiorcami, jak kształtować bardziej przyjazne i ludzkie otoczenie biznesowe. Tak w skrócie przedstawia się program kolejnego spotkania Leaders Island Insights (LiGHT 4.0).

Czwarta już, ale po raz pierwszy całodzienna, edycja LiGHT, która odbędzie się 23 maja 2018 r. w krakowskiej Mannghdze, charakteryzuje się odświeżoną formułą. Będzie bardziej nastawiona na praktykę – oprócz prelekcji wybitnych mówców zaoferuje przyszłym liderom warsztaty, sesje Q&A i debaty.

Spośród innych spotkań tego typu wyróżnia nas to, że mentorami LiGHT są wyłącznie praktycy, którzy chcą się podzielić osobistym doświadczeniem. Zapraszamy ich  aby w trakcie LiGHT otworzyli drzwi do swojego świata pokazując jak radzą sobie w codziennymi wyzwaniami – zapewnia Józef Kącki, twórca Leaders Island i inicjator wydarzenia.

Eksperci rekrutują się z kilku kręgów. Do grona autorytetów w zakresie przywództwa można zaliczyć ikonę psychologii Philipa Zimbardo i cieszącego się międzynarodowym uznaniem mentora biznesu Johna Scherera. Aspekt mocno praktyczny reprezentuje tu Wojciech Wereszko, były dowódca sił specjalnych, który dziś sprawdza się w roli trenera i konsultanta biznesowego.

Kolejną grupę tworzą przedsiębiorcy, którzy ewoluują ze swoimi organizacjami w stronę zarządzania opartego na partnerstwie, samorządności i bardziej ludzkich zasadach. Zalicza się do nich szwedzki wydawca i innowator biznesu Björn Lundén oraz pionier spółdzielczości w doradztwie finansowym Artur Nowak-Gocławski. Ten ostatni jest też zaangażowanym społecznikiem, co łączy go z Szymonem Hołownią, kolejnym prelegentem i osobowością medialną, której nie trzeba nikomu przedstawiać.

Uczestników LiGHT zainspirują również menedżerowie z branż technologicznych, w tym Szymon Myśliński, lider innowacyjności w ABB, Jerzy Foryciarz, były fizyk jądrowy, który rozwija produkty Google’a, oraz Richard Lucas, Anglik, który mieszka w Krakowie, rozwija z powodzeniem liczne przedsięwzięcia na całym świecie i z iście młodzieńczym entuzjazmem wspiera start-upy.

Wymiana myśli i doświadczeń to najważniejszy, ale niejedyny wymiar Light 4.0. Tradycyjnie wydarzenie będzie też miało charakter networkingowy jako okazja do nawiązania kontaktów pomiędzy reprezentantami różnych branż. Liczba gości jest ograniczona do ok. 200 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkania z cyklu LiGHT odbywają się od maja 2016 r. W poprzednich edycjach brali udział m.in. zarządzający wysokiego szczebla globalnych korporacji (John Lynch, Krystyna Pietrzykowska, Aneta Podyma, Jurek Sikorski), menedżerowie ekstraklasy polskiego biznesu (Dariusz Marzec, Dawid Ostręga, Jaromir Pelczarski, Jarosław Zagórowski), twórcy start-upów o międzynarodowym zasięgu (Szymon Niemczura), światowej sławy trenerzy przywództwa (Phil Chambers) oraz ludzie mediów i zasłużeni społecznicy (Bogdan Białek).

Wszystkich ich połączyła inicjatywa Józefa Kąckiego, menedżera związanego przede wszystkim z branżą IT, gdzie był m.in. CEO spółki giełdowej. – Jako wieloletni praktycy i mentorzy biznesu za swoją misję uważamy przekazywanie dobrych doświadczeń menedżerskich – deklaruje Kącki. Dziś zarządzanie łączy z dzieleniem się wiedzą w roli trenera i rozwijaniem społeczności Leaders Island. Skupia ona osoby, które chcą zmieniać świat biznesu na lepszy: bardziej kreatywny, ludzki i nastawiony na budowanie wartości.

 

Bilety dostępne na leadersisland.com/light/

 

Portal Biznes Musi Sprzedawać jest patronem medialnym konferencji LiGHT 4.0