Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne – relacja z konferencji

Redakcja

W dniach 7-8 czerwca w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbyła się konferencja dotycząca innowacyjnych rozwiązań geoprzestrzennych. Tegoroczna edycja obfitowała w niestandardowe propozycje, pokazy najnowszych aplikacji, nowych modeli smartfonów, a także wystąpienia ekspertów z takich firm jak Google, Planet Labs oraz Dell. Była to też okazja do inauguracji obchodów 20-lecia firmy Globema oraz wzięcia udziału w warsztatach i wystawie technicznej.

 

Podczas pierwszego dnia uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać członków Zarządu Globemy, którzy opowiadali o 20 latach swojej firmy i perspektywach na przyszłość. Następnie prelekcję wygłosił Neil Gyte z Google, opowiadając między innymi o Cloud i Big Data. Prelekcja Blanca Payas Puigarnau z Planet Labs dotoczyła natomiast nowych zastosowań w teledetekcji. Gilles Prud’homme z GE Energy Connections – Software Solutions wyjaśniał natomiast, na czym polega Disruptive Digital Energy. Po pierwszym dniu dla uczestników przewidziano wieczór pełen atrakcji w restauracji Yacht Club nad rzeką Narew.

 

drug dzień

Na drugi dzień konferencji zaplanowano dwie równoległe sesje techniczne, podczas których słuchacze mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób aplikacje oparte na Google Maps mogą pomóc nam w podejmowaniu lepszych decyzji inwestycyjnych. W ramach Location-Based Services & Cloud poruszone zostały takie zagadnienia jak wielobranżowe systemy zarzadzania zasobami przestrzennymi, GeoMarketing, rola referencyjnej bazy adresowej, a także optymalizacja tras dojazdu i transportu towarów. Podczas LBS & CLOUD dyskutowano natomiast na temat kluczowych czynników powodzenia projektów migracji danych, analiz geoprzestrzennych, wspierających rozwój biznesu oraz doświadczenia z integracji systemu GIS z systemem bilingowym na przykładzie KPEC Bydgoszcz. Podczas prezentacji gościnnych prelekcje głosili Ioan Huma z E.ON Business Services Iasi, Edward Boiling z Google, Andrzej Waruszewski z KPEC, a także Michał Kruk z Dell.

 

kolacja

W czasie dwóch dni konferencji goście mogli odwiedzić wystawę, na której prezentowano rozwiązania firmy Globema. Ponadto przedstawiciele z Politechniki Łódzkiej, zaprezentował pierwszy polski bolid napędzany energia słoneczną – Eagle One. Ciekawostką była też satelita okołoziemska „Dove” zaprojektowana przez amerykańską firmę założoną przez byłych naukowców NASA. Oprócz tego, uczestnicy mieli okazje wziąć udział w konsultacjach technicznych dotyczących instalacja, bezpieczeństwo, migracja, wydajność i administracja rozwiązań oraz architektury IT, których udzielali eksperci z Globemy.

 

wystawa

Portal Biznes Musi Sprzedawać jest patronem Konferencji Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne 2017